» Centrum Promocji Kraina Żubra już otwarte
LOT Białowieża

Centrum Promocji

Centrum Promocji Kraina Żubra już otwarte

Wybierasz się do Białowieży? Odwiedź nowo otwarte Centrum Promocji Kraina Żubra!

Trasa Hajnówka – Białowieża – pamiętacie zaniedbany parking na Zwierzyńcu? Po zaroślach i krzaczorach nie ma już śladu!

2,9 mln zł – to wartość projektu „Szlakiem bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej”, w ramach którego samorząd zagospodarował Parking Zwierzyniec:

  • Wybudowano nowoczesny obiekt, pełniący funkcję informacji turystycznej;
  • miejsce wokół budynku zostało uzupełnione o obiekty małej infrastruktury turystycznej – wiaty, ławki, stojaki na rowery i plac zabaw;
  • w ramach projektu, na bazie istniejącego Białowieskiego Szlaku Transgranicznego (produkt turystyczny Powiatu Hajnowskiego utworzony w 2008r.), powstała ścieżka edukacyjna opatrzona 12 tablicami informacyjnymi o tematyce bioróżnorodności Puszczy Białowieskiej.

Aktualnie w Centrum działa Punkt Informacji Turystycznej, prowadzony przez pracowników Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego. Plany co do nowego obiektu są bardzo ambitne: jako że w budynku znajduje się również pomieszczenie przeznaczone na galerię oraz sala konferencyjna, w najbliższych miesiącach planowane będą wystawy, spotkania i warsztaty. Pilnie śledźcie stronę www i Facebook Starostwa Powiatowego :)

Kontakt:

Centrum Turystyki iPromocji „Kraina Żubra”

Budy Leśne 1, 17-230 Białowieża

tel. 85 682 30 46, 500 266 346

e-mail krainazubra@powiat.hajnowka.pl

godz. otwarcia: w sezonie (26.04-30.09) poniedziałek-piątek 7:30-15:30; sobota 9-17; niedziela 9-15; poza sezonem poniedziałek-piątek 7:30-15:30

Katarzyna Miszczuk