» Członkowie LOT promowani w Japonii
LOT Białowieża

plakat

Członkowie LOT promowani w Japonii

Puszcza Białowieska zdobywa fanów na całym świecie – w końcu malowniczym krajobrazom, wielobarwnej kulturze i oczywiście żubrowi – ciężko się oprzeć :)

Tym razem przyrodnicze, kulturowe i turystyczne atrakcje po raz kolejny poznają mieszkańcy Japonii. Artykuły informacyjne o regionie Puszczy Białowieskiej na początku 2018 roku ukazały się już w gazecie informacyjnej, wydawanej na obszar prefektury (województwa) Fukushima autorstwa Pani Małgorzaty Kikuchi z Japonii. Wówczas Pani Małgorzata opisała swoją wizytę we wiosce tematycznej w Borysówce oraz atrakcje przyrodnicze Puszczy Białowieskiej.

Teksty o regionie to efekt wizyty dziennikarek reprezentujących biuro turystyczne z Japonii zorganizowanej przez LOT „Region Puszczy Białowieskiej” jesienią 2017 r. Panie Małgorzata, Elżbieta i Barbara zwiedziły atrakcje turystyczne regionu a dzięki uprzejmości mieszkańców, mogły dosłownie posmakować podlaskiej kultury, poznać infrastrukturę turystyczną i zobaczyć przyrodnicze skarby Puszczy Białowieskiej.

Teraz nastąpił ciąg dalszy – za sprawą kolejnych tekstów, mieszkańcy Japonii za pośrednictwem bloga p. Małgorzaty mają okazję poznać Sobór Św. Trójcy i Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej, atrakcje wiosek tematycznych w Borysówce i Lipinach, turystyczne i kulinarne miejscówki w Białowieży i Hajnówce. Blogerki zachwalają pobyt w Restauracji Carskiej w Białowieży i Polanie Żubra w Pogorzelcach.

Artykuły o Puszczy Białowieskiej to świetna promocja regionu i województwa za granicą. I nie jedyna – Powiat Hajnowski dzięki współpracy partnerskiej jest także promowany w Niemczech. Szczegóły wkrótce :)

Artykuły o Puszczy Białowieskiej:

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/81050521.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-05-24.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-05-26.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-05-27.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-05-28.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-05-29.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-05-30.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-06-02.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-06-03.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-06-04.html

http://blog.livedoor.jp/malkik/archives/2020-06-05.html

Katarzyna Miszczuk