» Korolowa Chata w Nowoberezowie
LOT Białowieża


Korolowa Chata w Nowoberezowie

Korolowa Chata w Nowoberezowie

Korolowa Chata

 

 

Zatrzymaj się i lepiej zrozum, jak człowiek podlaski żył i był szczęśliwy. Odpocznij w chacie, niczym statku na morzu pól – otrzymasz niebo na wyłączność. A gdy uda Ci się zwolnić tempo, masz szansę wzruszyć się i zauważyć inny poziom bycia.

W bezpośrednim sąsiedztwie chaty znajdziesz cały sad bezcennych, starych, rozłożystych drzew, na jakie się czeka całe pokolenia. Dają ukojenie i są domem dla pięknie śpiewających ptaków. Sprawdź czy spodoba Ci się ten trel? Wewnątrz chaty zobaczysz wynalazki „z cofnięciem” – nowoczesne zastosowanie starych rzeczy i odwrotnie.

W weekend zapraszamy Cię na wspólny plener. Sfotografujemy podlaski krajobraz i pracę człowieka. Zobaczysz i zatrzymasz piękne chwile na Wsi Podlaskiej.

 

„Korolowa Chata” to stary dom z sosnowych bali. Zbudowany w latach 1955-56, w 2014 został odrestaurowany z zamiarem przywrócenia każdemu jego detalowi dawnej świetności. Chata jest przykładem urokliwego podlaskiego budownictwa ludowego ze wschodnich kresów Polski, laureatem w Konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2014 r.

agroturystyka Puszcza Białowieska zima ferie zimowe

Niepowtarzalny klimat otoczenia domu tworzą: stara kuchnia letnia z piecem chlebowym, parnik i stodoła oraz klasyczne wiejskie rabaty pełne kwiatów od wczesnej wiosny do później jesieni umilające wypoczynek na świeżym powietrzu z dala od innych zabudowań.

Agroturystyka Podlasie Wies Podlaska

Sercem domu jest w pełni wyposażona kuchnia z piecem kaflowym, który nie tylko ogrzewa w chłodne dni, ale nadaje wnętrzu prawdziwie wiejski charakter. Do dyspozycji Gości lodówka, kuchenka, naczynia, sztućce… internet wi-fi czyli wszystko :) co dziś potrzebne jest do życia…

Agroturystyka Hajnówka Białowieża - kuchnia w Etno Kwaterze Korolowa Chata

W głównej izbie wygodne stylizowane łóżka, zestaw przewodników i książek o różnej tematyce na wypadek deszczowych dni i wieczorów… W drugim pokoju, idealnym dla dzieci, łóżko oraz drewniane, ekologiczne zabawki.

 

Agroturystyka Hajnówka Białowieża - pokój dla dzieci w Etno Kwaterze Korolowa Chata

Na południową stronę wychodzi „weranda country”, z której rozpościera się piękny widok na okolice, obserwować można wschody i przepiękne zachody słońca.

Zachodnia elewacja Kwatery Agroturystycznej na Wsi Podlaskiej

W „Korolowej Chacie” znajduje się stylizowana łazienka z prysznicem. Zapewnia komfort utrzymania higieny, mimo iż w przeszłości w tak skansenowych obiektach drewnianej architektury Podlasia łazienek nie było.

Agroturystyka Hajnówka Białowieża - łazienka w Etno Kwaterze Korolowa Chata

Nic nie cieszy bardziej, jak komfort posiadania nieba „na wyłączność”. Korolowa Chata ma niezwykłe położenie na kolonii (z dala od innych zabudowań). Nic nie smakuje lepiej od porannej kawy lub posiłków spożywanych na drewnianej werandzie z widokiem na morze pól.

Goście otrzymują do dyspozycji cały dom, oferujący wygodne zakwaterowanie przez cały rok. Zimą dom jest opalany drewnem: piec kaflowy + elektryczne grzejniki konwektorowe (takie eleganckie naścienne farelki). Zapewniamy bezpłatne drewno do pieca kaflowego oraz bezpłatną energię elektryczną do … kWh/dobę. W domu może zamieszkać maksymalnie 6 osób; wygodnie 4 osoby dorosłe. Do dyspozycji jest całe, ogrodzone podwórko. Dla najmłodszych: drabinki, huśtawki i kilka metrów nad ziemią domek na drzewie; zabierze Cię do świata dziecięcych marzeń, gdzie codzienne troski nie mają wstępu :)

W „Korolowej Chacie” organizowane bywają fotowarsztaty aktywnie promujące walory turystyczno-kulturowe regionu. Na stronie galerii publikujemy fotografie realizowane m.in. w czasie wypadów w plener z gośćmi kwatery. Rejestrowane jest całe dziedzictwo regionu, zabytki, miejsca kultu, tradycje, obrzędy, odmienność kulturowa. Każdy gość etno kwatery ma możliwość wykonania pamiątkowej fotografii będącej doskonałym wspomnieniem wizyty w naszej krainie.

Kontakt:

Nowoberezowo 112
17-200 Hajnówka
+48 502 519 539

slawek(@)kiryluk.pl
tylko (@) zmień na @

www.wiespodlaska.pl/korolowa-chata/