» DZIEŃ GRUZIŃSKI w ZIELONYM LISTOPADZIE
LOT Białowieża

logo

DZIEŃ GRUZIŃSKI w ZIELONYM LISTOPADZIE

DZIEŃ GRUZIŃSKI w ZIELONYM LISTOPADZIE

10 listopada
o 10.00 spacer z Pauliną Wasiluk Narewką, której już nie ma. Spotkanie na parkingu przy kościele katolickim w Narewce (ok. 1,5h). Zgłoszenia na bi-pol@wp.pl

o 14:00 spotkanie z Arkadiuszem Szarańcem i rozmowa o książce „Żubry lubią jeżyny” (Wydawnictwo Czarne). Spotkanie w Świnorojach w Chacie Kulturalnej. Będzie można nabyć książkę i porozmawiać z autorem! Wstęp wolny.

o 16:00 – wydarzenie z cyklu „Spotkania na granicy” – tym razem zabieramy was do Gruzji. Nasz „Dzień gruziński” będzie pełen rozmów, zdjęć, filmów i muzyki. Będziemy opowiadać, uczyć się podstawowych wyrażeń i poznawać tajniki gruzińskiego alfabetu. Wreszcie zasiądziemy razem do supry i poznamy obyczaje panujące przy tradycyjnym kaukaskim stole. Spotkanie poprowadzą Joanna i Valeri Nikoleishvili – małżeństwo polsko-gruzińskie, rozkochane w regionie Kaukazu i znające od Gruzję od podszewki
გელოდებით!

Czekamy na was w Chacie Kulturalnej przy Dworku Rousseau, Świnoroje 7, wstęp bezpłatny!

11 listopada
10:30 ,,Tętno jesiennej Puszczy“ – zbiorka w Gruszkach na parkingu. Wraz z Lucyną Żłobin zapuścimy się do Puszczy. Zgłoszenia mailem na lusiaz64@wp.pl warunkiem uczestnictwa jest wykupienie cegiełki – 30 zł na konto Tropinki:
Nr konta:
92 8063 0001 0030 0300 0248 0001 z adnotacją Zielony Listopad

17:00 w sali kinowej GOKu w Narewce odbędzie się atak filmowego Podlasia – jak przystało na 100-lecie praw wyborczych kobiet tym razem zaatakują reżyserki.

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! REAKTYWACJA (FPA!R) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego.
Pokaz specjalny akcji Filmowe Podlasie Atakuje – KOBIETY z północnego-wschodu. Przybywajcie, warto!!!

Więcej na http://www.tropinka.org oraz www.facebook.com/koalicjapuszczy/

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!