» Jesień w Białowieskich Drezynach
LOT Białowieża

plakat

Jesień w Białowieskich Drezynach

Otrzymaliśmy od Was wiele pytań o to czy będziemy jeździć w listopadzie i dlatego specjalnie dla Was przedłużyliśmy sezon do 24 listopada. Wyjazdy otwarte mamy w weekendy oraz dodatkowo 11 listopada. Trzymamy kciuki za dobrą pogodę
Białowieskie Drezyny to projekt kolejowych wypraw drezynami ręcznymi – pojazdami ręcznymi napędzanymi przez uczestników wycieczki. Drezyny poruszają się po zamkniętej dawnej carskiej linii kolejowej z Białowieży przez Puszczę Białowieską w kierunku Hajnówki.
Drezyna to lekki pomocniczy pojazd kolejowy z napędem mechanicznym ręcznym lub spalinowym służący do kontroli stanu linii kolejowych a także transportu osób, sprzętu i materiałów w związku z pracami torowymi.
Dzisiaj nasze drezyny ręczne typu pompa posiadają ławki do siedzenia z oparciem oraz drążek do napędzania. Każda drezyna posiada dwie ławki które łącznie dają około 8 – 10 miejsc siedzących oraz jest od 2 do 4 miejsc stojących do napędzania. Każda drezyna posiada drążek do napędzania – napędzać może od 2 do nawet 6 osób naraz. Dysponujemy czterema drezynami i możemy wziąć łącznie do około 48 osób naraz. Średnia prędkość wynosi około 5-15 km/h zaś maksymalnie ok. 20 km/h przy zjazdach z wzniesienia.
Przejazd drezyną ręczną odbywa się poprzez napędzanie przez pasażerów drezyny za pomocą drążka napędowego. Każdorazowo z grupą jedzie z naszej strony osoba czuwająca nad grupą i zabezpieczająca przejazdy kolejowe. Każda grupa posiada swój przybliżony rozkład jazdy (dostosowany do indywidualnych preferencji).
Przed wyjazdem grupa zostaje przeszkolona w zakresie bezpieczeństwa oraz zasad zachowywania się na drezynie w czasie jazdy i postoju.
drezyny