» Koncert Chóru Woskliknowienije, 08.07.2018
LOT Białowieża

plakat

Koncert Chóru Woskliknowienije, 08.07.2018

08.07.2018, niedziela w godzinach 14:00 – 15:00
Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce, ul. Reja 12
Lata 2017-2018 przyniosły wiele nowości, także nam, chórowi Woskliknowienije.
Sporo się zmieinło – nasz skład, podejście do życia, śpiewu, a nawet my same. Długo pracowałyśmy nad swoimi głosami, co przyniosło znaczące efekty – zaczęłyśmy zwracać uwagę na rzeczy, których do tej pory nie zauważałyśmy. Muzyka stała się czymś więcej niż samym śpiewem, z czasem jeszcze głębiej spoglądałyśmy na teksty, wczuwałyśmy się w ich wydźwięk, dzięki czemu również my przechodziłyśmy swoiste metamorfozy.
Bycie chórem oznacza całkowite zgranie, co dotyczy nie tylko głosów. Z upływem czasu poznałyśmy się wzajemnie, umiałyśmy bezbłędnie odczytać reakcje czy stan drugiej osoby. To pozwoliło nam dopasować się wzajemnie, podczas śpiewania i poza tym czasem być niemal jednością.
Momentem przełomowym dla wspólnoty naszego chóru był występ w Gdańsku na festiwalu Music Everywhere, gdzie nasza jedność, dopasowanie i solidność pokazała swoje owoce. Jako jedyny chór muzyki cerkiewnej wręcz oszołomiłyśmy jury – a dla nas to było podobne zaskoczenie, w końcu pierwszy raz śpiewałyśmy w pełnym, nowym składzie!

My, chór Woskliknowienije, swoją postawą chcemy promować Hajnówkę – w końcu stąd pochodzimy. Środowisko muzyki chóralnej rozpoznaje nas coraz lepiej, co daje nam szansę na większą rozpoznawalność pięknego regionu Hajnówki.

8 lipca o godzinie 14 odbędzie się koncert, jednak nie będzie to koncert byle jaki. Chciałybyśmy zaprosić Państwo na koncert podsumowujący nasze dotychczasowe osiągnięcia muzyczne, abyście Państwo mieli szansę wysłuchać postępów chóru Woskliknowienije. Mamy nadzieję, że sprostamy niezbyt łatwemu zadaniu – wspólnie pokażemy się od wielu stron. Przedstawimy Państwu nasze umiejętności „od isona po arię operową”, przewędrujemy przez różne epoki oraz style śpiewu. Stawimy czoła utworom niejednego sławnego kompozytora!

Serdecznie zapraszamy Państwo na uroczystość wieńczącą drogę tegorocznej ewolucji naszego chóru. Państwa przyjście stanowi dla nas źródło motywacji i siły, by nie poddawać się, a także móc kontynuować z pełną pasją działalność chóru Woskliknowienije.