» Mobilny Przewodnik po Puszczy Białowieskiej działa!
LOT Białowieża

żubr najlepszy

Mobilny Przewodnik po Puszczy Białowieskiej działa!

Spacerując po Puszczy Białowieskiej już nie trzeba targać ze sobą plecaka wypchanego informatorami,  folderami czy ulotkami-  wystarczy mobilny przewodnik po Puszczy Bialowieskiej zainstalowany w Twoim telefonie! Produkt składa się z aplikacji „Obieżylas” oraz z zintegrowanej z nią witryny internetowej www.e-puszcza.pl.

Przewodnik przygotowany został przez leśników z trzech puszczańskich nadleśnictw: Białowieża, Browsk i Hajnówka przy współpracy z samorządami, BPN, ośrodkami turystyki, sportu i kultury. To swoiste kompendium wiedzy, prawdziwa kopalnia informacji i ciekawostek o Puszczy Białowieskiej i regionie. Studiując kolejne strony aplikacji „Obieżylas” lub witryny www.e-puszcza.pl  przekonacie się, że w Puszczy jest naturalnie, przyrodniczo, niezwykle leśnie ale też smacznie, gościnnie, aktywnie! Atrakcyjność aplikacji oraz witryny www podnoszą moduły do rozpoznawania ptaków i roślin. Szczegółowa kategoryzacja pozwala poznawać świat roślin i ptaków z godnie z przyrodniczym kalendarzem (w zależności od tego czy chcemy poznać gatunki roślin czy ptaków, należy w odpowiednim katalogu wybrać miesiąc oraz uzupełnić wymagane pola, a na ekranie telefonu pojawią się rośliny bądź ptaki, które występują danego miesiąca) albo poznać wszystkie gatunki, skatalogowane w jednej zakładce. Dodatkowo, za pośrednictwem aplikacji możemy także usłyszeć głos ptaka.

Aplikacja opowiada też o działalności człowieka w Puszczy, o jej historii w ogóle, a dzięki pozycjonowaniu GPS, może udzielać wskazówek jak dotrzeć do początku szlaku lub odnaleźć obiekt turystyczny – restaurację, nocleg, atrakcję – na mapie ogólnej lub w okolicy, w której akurat przebywamy.

Przewodnik mobilny  po Puszczy Białowieskiej to produkt, z którego warto skorzystać. To także bezpłatne narzędzie to promowania różnych form turystyki w regionie.  I całkowicie bezpłatne – zarówno dla turysty jak też przedstawiciela branży turystycznej, który chciałby, aby oferowane przez niego usługi były udostępniane przez przewodnik. Dane na temat obiektów gastronomicznych, noclegowych oraz turystycznych zamieszczono bowiem bezpłatnie. Jeżeli chcieliby Państwo pomóc w doskonaleniu przewodnika zapraszamy do kontaktu z pracownikami nadleśnictwa pod adresem – bialowieza@bialystok.lasy.gov.pl

Aplikacja „Obieżylas” dostępna jest w sklepie Google Play pod linkiem:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.e4.obiezylas&hl=pl

Można ją też pobrać ze strony głównej witryny internetowej e-puszcza.pl.

Katarzyna Miszczuk

opracowano na podstawie materiałów prasowych Nadleśnictwa Białowieża www.bialowieza.bialystok.lasy.gov.pl