» „Nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie – wyjazd studyjno-kooperacyjny PZP”
LOT Białowieża


„Nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie – wyjazd studyjno-kooperacyjny PZP”

Sekretariat Regionalny KSOW oraz Podlaski Związek Pszczelarzy w partnerstwie z Podlaską Izbą Rolniczą oraz Lokalną Organizacją Turystyczną „Region Puszczy Białowieskiej”, zapraszają serdecznie do udziału w operacji „Nowoczesne gospodarstwo pszczelarskie – wyjazd studyjno-kooperacyjny PZP.

Projekt jest realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich PROW na lata 2014-2020. Ma on na celu przede wszystkim zainicjowanie prężnego rozwoju pszczelarstwa jako jednej z gałęzi rolnictwa w województwie podlaskim. Uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, Spółdzielni Pszczelarskiej Apis, Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli oraz jednych z największych gospodarstw pasiecznych w Polsce. Podczas wyjazdu będą poruszane zagadnienia dotyczące wychowu matek pszczelich, gospodarki w różnych typach uli, diagnostyki i profilaktyki zwalczania chorób czerwiu i pszczół, jakości produktów pszczelich oraz form sprzedaży w świetle obowiązujących przepisów. Przeprowadzone zostaną również warsztaty praktyczne „Formy współpracy z gospodarstwami pszczelarskimi model oraz strony prawne kooperacji”. Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu się do uczestnictwa będzie decydowała kolejność zgłoszeń w Podlaskim Związku Pszczelarzy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20.10. 2019 r.

W razie pytań dotyczących wydarzenia i zapisów prosimy o kontakt z podmiotem odpowiedzialnym:
- Podlaski Związek Pszczelarzy, ul. Wiewiórcza 68, tel. 87327973.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej ksow.pl

plakat wyjazd studyjny

do info ksow