» Stoisko promocyjne na Jarmarku Żubra w Hajnówce
LOT Białowieża


Stoisko promocyjne na Jarmarku Żubra w Hajnówce

 

W niedzielę 15.07.2018r. w Parku Miejskim w Hajnówce odbyła się XII edycja Jarmarku Żubra – święta kultury tradycyjnej oraz lokalnych specjałów Podlasia. Podczas Jarmarku prezentowane były produkty, zarówno żywnościowe – lokalne smaki (np. sery, miody, wyroby piekarnicze, wędliny, zioła, przyprawy, itp.) jak i rękodzielnicze (np. hafty, koronki, rzeźby w drewnie, galanteria drewniana, rzemiosło, sztuka itp.).

Atrakcje czekały też na najmłodszych – animacje w strefie Żubra Pompika: przedstawienia, gry i zabawy z Pompikiem oraz spotkanie z autorem książek i komiksów dla dzieci – Tomaszem Samojlikiem.

Jarmark Żubra był okazją do ich prezentacji i szerszej promocji regionu Puszczy Białowieskiej, którą prowadziła na specjalnie przygotowanym stoisku z materiałami informacyjnymi Lokalna Organizacja Turystyczna „Region Puszczy Białowieskiej”. Każdy z odwiedzających mógł znaleźć ciekawą propozycję aktywnego spędzenia wolnego czasu w regionie.

W programie imprezy znalały się prezentacje sztuki ludowej i pokazy dawnego rzemiosła, m.in. kowalstwa, plecionkarstwa, tkactwa, koronczarstwa, haftu, lepienia w glinie, rzemiosło artystyczne, kuchnia regionalna, konkursy kulinarne, degustacje potraw regionalnych, strefa Hajnowskiego Marcinka – pokazy wytwarzania wyrobu, możliwość zakupu i skosztowania na miejscu, strefa Żubra Pompika – atrakcje dla dzieci z Żubrem Pompikiem, występy zespołów folklorystycznych z Polski, Białorusi i Estonii, strefa piknikowa (na własnych kocykach), koncert zespołów „HOYRAKY”, Dawid Szymczuk Band (Hajnówka) i „VOX”, na zakończenie imprezy – wspólna potańcówka.

hdr hdr hdr dav dav