» Weekendowymi pociągami POLREGIO nad Zalew Siemianówka!
LOT Białowieża


Weekendowymi pociągami POLREGIO nad Zalew Siemianówka!

Pierwszy pociąg do Siemianówki odjedzie w piątek, 28 czerwca br. po ponad 15 latach od zawieszenia ruchu pasażerskiego na tej trasie.

Wznowienie zawieszonych w kwietniu 2004 roku połączeń na trasie Hajnówka – Siemianówka, było inicjatywą Podlaskiego Centrum Kolejowego oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przyjazny Transport w Czeremsze. Pociągi zostały zamówione przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Trasa umożliwia dojazd nad jeden z największych wodnych akwenów regionu – Zalew Siemianówka. Idealne miejsce do odpoczynku i spędzenia wakacyjnego weekendu!

Połączenia POLREGIO w relacji Hajnówka – Siemianówka będą realizowane od 28 czerwca do 1 września 2019 r. Zaplanowano dwie pary pociągów w soboty i niedziele, a także po jednym kursie w piątki wieczorem do Siemianówki i w soboty rano do Hajnówki. Dodatkowe pociągi wakacyjne będą kursowały również 15 sierpnia. Na tej niemal 26-kilometrowej trasie pociągi będą się zatrzymywać na stacjach Hajnówka, Narewka i Siemianówka. Rozkład jazdy pociągów weekendowych został skonstruowany w taki sposób, aby do Siemianówki można było dojechać z kierunku Czeremchy i Siedlec bez konieczności przesiadania się. Zaplanowano dogodne przesiadki w Siedlcach (z kierunku Warszawy) i Czeremsze (z kierunku Białegostoku i Bielska Podlaskiego).

Trasa Hajnówka – Siemianówka, łącznie z Czeremchą, została włączona do promocyjnej oferty pociągów POLREGIO „Połączenie w dobrej cenie”. Dzięki temu przejazd będzie niemal o połowę tańszy niż w taryfie podstawowej. Przypominamy, że są honorowane ustawowe uprawnienia do ulg na przejazd koleją.

Relacja przejazdu Cena biletu jednorazowego [zł]
normalny uczeń (37%) student (51%)
Hajnówka Siemianówka 5,00 3,15 2,45
Hajnówka Narewka 4,00 2,52 1,96
Czeremcha Siemianówka 9,00 5,67 4,41
Czeremcha Narewka 8,50 5,35 4,16
Narewka Siemianówka 2,50 1,57 1,22

Amatorzy turystyki rowerowej, za 7 zł (niezależnie od odległości) mają możliwość przewozu w naszych pojazdach swoich jednośladów, a właściciele psów, mogą bez przeszkód zabrać swojego pupila. Bilet na przewóz psa kosztuje tylko 4,50 zł (również niezależnie od odległości).

Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji i życzymy udanych wyjazdów pociągami w wakacje i nie tylko, razem z POLREGIO.

za: polregio.pl