» Zima w Aleksandrówce
LOT Białowieża

okna1

Zima w Aleksandrówce

Gospodarstwo agroturystyczne „Aleksandrówka” położone jest w malowniczej miejscowości Trześcianka, najładniejszej wsi w Polsce, na skraju Puszczy Białowieskiej, w pobliżu Doliny Górnej Narwi, rzeki zwanej Polską Amazonką, w Krainie Otwartych Okiennic. Tu krzyżuje się wiele ciekawych szlaków turystycznych: Podlaski Szlak Świątyń Prawosławnych, Podlaski Szlak Bociani, Podlaski Szlak Kulturowy Drzewo i Sacrum, Szlak do Puszczy Ladzkiej, Szlak do Wsi w Dolinie Narwi, Wodny Szlak Rzeką Narwią.
Trześcianka, jako jedna z nielicznych miejscowości w Polsce zachowała XVI-wieczne rozplanowanie przestrzenne tzw. układ obustronnie obudowanej ulicówki. Cały XVI-wieczny układ wsi objęty jest ochroną konserwatorską.

Czekają na Państwa 2 piękne, klimatyczne domki.

Domek „Aleksander”to dom Dziadka właścicielki – Aleksandra.
To dom z duszą -  przeszło 100 lat temu zbudowali go Pradziadkowie gospodyni, która z miłością i czcią dla Ich trudu, z poszanowaniem tradycji odnowiła go, przywracając mu dawny blask i urodę.

Oryginalne 100-letnie ściany z cegieł w połączeniu z drewnem zapewniają niepowtarzalny klimat a stylowe kameralne i komfortowe wnętrza w połączeniu z otaczającą nieskażoną przyrodą, to gwarancja wypoczynku i relaksu dla całej rodziny.

Domek 2- „Anastazja” to domek tuż za płotem, zbudowany w latach 20-stych ubiegłego wieku przez najbliższych Sąsiadów. Został nazwany  „Anastazja” na pamiątkę Babci – żony Dziadka Aleksandra.
To dom drewniany, zbudowany ze starego puszczańskiego drzewa, którego wnętrza zachwycają.

Grażyna Janek-Sakowicz
Adres: Trześcianka 114, 17-210 Narew
www.aleksandrowkapodlasie.pl
e-mail: aleksandrowkapodlasie@o2.pl

http://aleksandrowkapodlasie.pl/
Telefon komórkowy: 510 245 302
GPS: 53,0053 N 14,9544 E

Adres do korespondencji: ul. Matejki 19A, 15-196 Białystok