» Bojarski Gościniec w Narewce
LOT Białowieża


Bojarski Gościniec w Narewce

image002

Daj się ponieść wartkiemu nurtowi przygody! Bojarski Gościniec zaprasza

Na północnym skraju Puszczy Białowieskiej w malowniczej miejscowości Narewka – puszczańskiej osadzie leży Bojarski Gościniec. Jest to miejsce, gdzie nowoczesność i tradycja współdziałają ze sobą tworząc niepowtarzalny klimat. Obiekt dysponuje restauracją na 120 miejsc oraz dużym tarasem widokowym, z którego rozciąga się przepiękny widok na rzekę i dziewicze łąki, na których pojawiają się dzikie zwierzęta, a w tle ukazują się wierzchołki wyniosłych świerków tworzących ścianę Puszczy Białowieskiej. Bojarski Gościniec to miejsce przyjazne przyrodzie. Od kwietnia do czerwca trwa tutaj nieustanny ptasi koncert, a momenty przed wschodem słońca przyciągają wielu miłośników natury, bo to właśnie wtedy ptasi śpiew osiąga apogeum. Przekonać się o tym można spędzając noc w naszym Gościńcu, gdzie mamy do dyspozycji ponad 70 miejsc noclegowych.
Zapraszamy na weekendowy odpoczynek oraz dłuższe pobyty. Organizujemy również spotkania firmowe i inne imprezy okolicznościowe. Służymy pomocą w organizacji czasu wolnego.

WEEKEND NAD PUSZCZAŃSKĄ NAREWKĄ

DZIEŃ 1:
• Wycieczka szlakami rowerowymi w głąb puszczy -
Narewka to puszczańska wieś położona w północnej części Białowieskiego Parku Narodowego zwanego Obrębem Ochronnym Hwoźna. Białowieską knieję przecinają szlaki Turystyczne. Wokół Uroczyska Głuszec, Carska Tropina, Wilczy Szlak, Tropem Żubra i dwa rowerowe: Kosy Most – Narewka, Narewka – uroczysko Wilczy Szlak- Narewka. Szlaki wiodą przez dzikie ostępy puszczy odsłaniając jej piękno: bory bagienne, malownicze łąki nad rzeką Narewką, bory z okazałymi sosnami liczącymi sobie150 – 180 lat, skąpane w słońcu torfowiska i wiele gatunków chronionych roślin. Bogactwo natury dopełniają inne atrakcje zlokalizowane na szlaku m.in.: ostoja żubrów w uroczysku Kosy Most, gdzie można podejrzeć leśnych mieszkańców, mini skansen kolejki leśnej, cmentarz ewangelicki z przełomu XIX/XX w. w uroczysku Czoło. Rześki zapach lasu doda energii na cały dzień.

• Powrót: OBIAD KRESOWIAKA – w ofercie: zupa soljanka, kartacze
Relaks nad jeziorem Siemianówka
• Powrót: biesiada przy ognisku w rytm lokalnej, skocznej muzyki.

DZIEŃ 2:
Śniadanie: ZE SPIŻARNI GOSPODYNI w ofercie - wędliny własnej produkcji, naleśniki z serem w czekoladzie, jajecznica, sery białe, żółte i pleśniowe, twarożek, dżem, smakowity chleb zdrowotny i inne dodatki)
SPŁYW KAJAKIEM. Jako jedyni w kraju udostępniamy trasę kajakową (wodną ścieżkę edukacyjną) po Puszczy Białowieskiej od Kosego Mostu do Bojarskiego Gościńca pełną niesamowitych miejsc , gdzie możemy zobaczyć wiele atrakcji przyrodniczych i dzikich zwierząt.

• Powrót: OBIAD WĘDROWCA – w ofercie: żurek, dziczyzna, duży kufel piwa
• Poznajmy gminę Narewka – 2 opcje do wyboru:

spacer szlakami Nordic Walking –
Narewka to malownicza miejscowość, której położenie pomiędzy Puszczą i rzeką sprzyja uprawianiu aktywnych form turystyki. Narewską część puszczy przecina sieć szlaków Nordic Walking Park ,,Kraina Dobrych Wiatrów’’. W skład Parku wchodzi 5 tras: żółta o długości 4,2 km, dwie zielone o długości 7,4 i 7,9 km, czerwona o długości 7,7 km i oznakowana kolorem czarnym 12,7 km pętla. Szalki NW prowadzą leśnymi duktami i przecinają się ze ścieżkami edukacyjnymi Leśnego Kompleksu Promocyjnego ,,Puszcza Białowieska’’. Marsz którąś z tras to niepowtarzalna okazja, by zajrzeć w głąb prastarej Puszczy, dotrzeć do jej najdzikszych miejsc.

spacer po Narewce -
Narewka to z jednej strony puszczańska zagroda zamakająca północną część Białowieskiego Parku Narodowego, z drugiej zaś – „Kraina dobrych wiatrów”, które sprzyjają fanom kajakarstwa i windsurfingu nad zbiornikiem Siemianówka. Niewątpliwie, położenie Narewki wpływa na wzrost jej atrakcyjności, co nie oznacza, że sama osada nie ma turystom nic do zaoferowania. Wręcz przeciwnie – to dynamicznie rozwijające się miejsce jest idealną przystanią dla wszystkich, którzy chcąc odpocząć na łonie natury. Na turystów czekają tu nie lada atrakcje: Galeria im. Tamary Sołoniewicz, w której znajduje się izba etnograficzna i wystawa malarska, XX – wieczny żydowski cmentarz – jedyna pamiątka po 900- osobowej społeczności żydowskiej zamieszkałej niegdyś w Narewce oraz zabytkowa, prawosławna świątynia św. Mikołaja Cudotwórcy. Ponadto, Narewkę przecina rzeka o tej samej nazwie, która stwarza idealne warunki do wypraw kajakowych.

Kolacja – NAREWKOWSKI POCZĘSTUNEK – w ofercie: mrożona słonina w plasterkach, kuńpa oraz hopa ze stakanem gorzałki.

Na pożegnanie z Narewką nasi goście otrzymają w prezencie coś wyjątkowego. Aromatyczna trawa żubrówka przypomni Państwu miłe chwile spędzone na łonie natury. Kto raz tu zawita, zawsze będzie chciał wrócić. Nie żegnajmy się więc, a powiedzmy do zobaczenia.

Bojarski Gościniec
Narewka ul. Ogrodowa 28
606 232 528, 730 208 408
e-mail: bojarski.gosciniec@gmail.com
www.bojarskigosciniec.pl