» Kolej drezynowa
LOT Białowieża


Kolej drezynowa

Koleją drezynową przez puszczę – poczuj smak białowieskiej przygody

Na przejażdżkę po puszczy zapraszają Białowieskie Drezyny. To niecodzienna atrakcja, która umożliwia dotarcie do samego serca Puszczy Białowieskiej. Lekkie drezyny, napędzane siła własnych mięśni poprowadzą do najciekawszych miejsc w puszczy – tajemniczego Miejsca Mocy, znanego z pozytywnego promieniowania, obrzeży Białowieży, puszczańskiej wsi Czerlonka oraz rezerwatu Krajobrazowego im. Władysława Szafera. Dostępne są cztery trasy o różnym stopniu długości. Czas przejazdu zależy tylko i wyłącznie od siły i sprawności uczestników wycieczki. Przejazd koleją drezynową dostarcza niesamowitych wrażeń, to dokonała okazja by poznać przyrodę i przeżyć niesamowitą przygodę. Możliwe są również przejazdy nocą, umożliwiające podziwianie puszczy skąpanej w księżycowych refleksach.Dostępne są trasy o różnym stopniu trudności:
       4 km (tam i z powrotem) do przystanku Białowieża Pałac
7 km – do Grudek (ok. 1 h w obie strony),
14 km do Miejsca Mocy (ok. 2 h tam i z powrotem),
22 km do Czerlonki (ok. 3,5 h w obie strony).
Najdłuższa trasa dla najwytrwalszych liczy 36 km, a przejazd w obie strony zajmuje ok. 7 h. Należy wziąć pod uwagę, że czas przejazdu trasy zależy tylko i wyłącznie od siły i sprawności uczestników wycieczki, bowiem drezyny napędzane są siłą mięśni pasażerów. Podróż drezynami może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, a przy odrobinie szczęścia można spotkać zwierzęta zamieszkujące puszczę. Możliwe także wyjazdy nocne, podczas których można zobaczyć Puszczę Białowieską podDrezyny3  M. Grześ księżycem i gwiazdami.

Białowieskie Drezyny, tel. +48 783 002 927, www.drezyny.net, e-mail: info@drezyny.net

www.facebook.com/BialowieskieDrezyny
W trakcie przejażdżki można pooddychać świeżym powietrzem puszczy, spalić kalorie a  jednocześnie podziwiać piękno prastarego lasu. Swoista siłownia na świeżym powietrzu i połączenie przyjemnego z pożytecznym. Organizator poleca przejazdy do słynnego Miejsca Mocy do którego możliwy jest podjazd w odległości kilkudziesięciu metrów. Dostępne są dwie drezyny 12 osobowe oraz jedna drezynę 6 osobową.
Oferta:
- wyprawy indywidualne na wyłączność – możliwość wypożyczenia drezyny wraz z opiekunem grupy wyłącznie dla swojej grupy
- wycieczki z grupami łączonymi – możliwość wspólnego wyjazdu z innymi grupami na tej samej trasie o podobnej godzinie.
Wszystkie wycieczki posiadają swój indywidualny rozkład jazdy i należy je wcześniej zgłosić.
Czasy wycieczek:
- Białowieża Towarowa – Białowieża Pałac – Białowieża Towarowa ok. 30 – 35 min.
- Białowieża Towarowa – Grudki – Białowieża Towarowa ok. 60 – 70 min.
- Białowieża Towarowa – Grudki – Miejsce Mocy – Grudki – Białowieża Towarowa ok. 2 h – 2:10 h.
- Białowieża Towarowa – Grudki – Miejsce Mocy – Czerlonka – Miejsce Mocy – Grudki – Białowieża Towarowa ok. 3,5 h.
- Białowieża Towarowa – Grudki – Miejsce Mocy – Czerlonka – Nieznany Bór – Czerlonka – Miejsce Mocy – Grudki – Białowieża Towarowa ok. 7 h.
Ostateczny czas przejazdu zależy od gości napędzających pojazd.
Najczęściej miejscem startu jest stacja Białowieża Towarowa gdzie znajduje się parking oraz Restauracja „Carska”. Wraz z grupą jedzie dróżnik przejazdowy.

drezyny

Jak się przejechać?
Pomyśl gdzie chcesz jechać lub ile czasu masz na wycieczkę. Zbierz grupę. Wybierz preferowany termin i skontaktuj się z nami. Możesz skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Jeśli nikt nie odbiera lub jest brak zasięgu nie martw się, oddzwonimy. Możesz również napisać maila. Przy kontakcie drogą mailową prosimy pisać z wyprzedzeniem minimum 4 dni.
Jak się przygotować na wycieczkę:
Zalecamy zaopatrzyć się w napoje oraz przy dłuższych przejazdach ewentualne przekąski do uzupełnienia sił. Uprzedzamy że po drodze nie będzie miejsca do zaopatrzenia się w odpowiednie artykuły spożywcze.
Ubrania z zamykanymi kieszeniami w celu nie zgubienia drobiazgów typu klucze, dokumenty.
Aparaty fotograficzne które można używać podczas postojów w celu zrobienia pamiątki.


 

drezyny na weekend