» Aktualna informacja ws. zakazów wstępu i terenów udostępnionych turystycznie w obszarze LKP Puszcza Białowieska
LOT Białowieża


Aktualna informacja ws. zakazów wstępu i terenów udostępnionych turystycznie w obszarze LKP Puszcza Białowieska

Aktualnie w Nadleśnictwach Białowieża, Browsk i Hajnówka udostępniona jest do ruchu turystycznego większość obszarów Puszczy Białowieskiej. Udostępniono między innymi popularne szlaki turystyczne takie jak:

Żebra Żubra, Szlak Dębów Królewskich, szlak do Miejsca Mocy. Udostępniony jest również dojazd do uroczyska Krynoczka – miejsca kultu kościoła prawosławnego w pobliżu Hajnówki, w którym znajduje się cerkiew i drewniana kaplica ze źródełkiem. Usunięto też martwe drzewa wzdłuż głównych dróg publicznych pozostających pod zarządem Nadleśnictwa Hajnówka, w kierunkach: Łozice-Topiło, Hajnówka-Lipiny, Hajnówka-Białowieża, Piaski-Topiło. Remontowana Droga Narewkowska – przez którą przebiega fragment szlaku GreenVelo, łączący Narewkę z uroczyskiem Stara Białowieża – została zamknięta w 2017 r. przez wykonawcę prac remontowych, ponieważ jest to plac budowy.

Na ten czas leśnicy zorganizowali objazd szlaku GreenVelo, przebiegający nieopodal od dotychczasowego szlaku. Objazd puszczańskiego odcinka szlaku GreenVelo został oznaczony w puszczy kierunkowskazami.

Aktualna mapa z miejscami, szlakami turystycznymi oraz drogami leśnymi udostępnionymi w Puszczy Białowieskiej, podana jest przy tej informacji. Można się z nią również zapoznać na stronach internetowych Lasów Państwowych www.lasy.gov.pl; www.bialystok.lasy.gov.pl; i nadleśnictw w Puszczy Białowieskiej: www.bialowieza.bialystok.lasy.gov.pl; www.browsk.bialystok.lasy.gov.pl; www.hajnowka.bialystok.lasy.gov.pl .

Regionalna Dyrekcja

Lasów Państwowych