» Kwatera u Sienkiewiczów w Gramotnem
LOT Białowieża


Kwatera u Sienkiewiczów w Gramotnem

kwateraNasze gospodarstwo znajduje się w maleńkiej miejscowości Gramotne, na którą składa się zaledwie kilka domów, rozrzuconych między lasami Puszczy Ladzkiej, stanowiącej część wielkiej Puszczy Białowieskiej a nadrzecznymi łąkami. W odległości 400 metrów od domu przepływa rzeka Narewka, która nieco dalej wpada do większej Narwi. Obie rzeki odznaczają się dużym znaczeniem przyrodniczym i historycznym. To dzięki tym rzekom było spławiane drewno z Puszczy, oraz mięsa dla wojsk szykujących się na wojnę z Krzyżakami. Na ich spokojnych wodach świetnie pływa się kajakiem, który można u nas wypożyczyć. Nadrzeczne łąki można podziwiać z tarasu i balkonu.

     Przybywający do nas Goście otrzymują nocleg w drewnianym domu. Każdy z Gości ma dostęp do salonu z kominkiem, dużym stołem do wspólnych posiłków i telewizorem, wyposażonej kuchni. Zadbaliśmy o to, aby nasze domy dobrze wpisały się w charakter kulturowy regionu, na każdym oknie montując okiennice, a także zdobienia nadokienne i narożne, zawierające w sobie motywy zwierzęce i geometryczne. Wszystkie elementy snycerskie zostały własnoręcznie wykonane przez Gospodarza.

     Do dyspozycji Gości oddajemy duże podwórko, ogrodzone tradycyjnym płotem z balasów. W obrębie podwórka mieszkają nasze króliki i pieski, ale znajdą tu Państwo także altanę z murowanym grillem, plac zabaw dla dzieci z piaskownicą, sad ze starymi odmianami drzew owocowych, miejsce do gry w kometkę i siatkówkę, huśtawki dla dzieci i dla dorosłych i liczne ławeczki. W rogu podwórka, za sadem, znajduje się sauna – ruska bania. Za podwórkiem znajduje się miejsce ogniskowe z wiatami. Goście przyjeżdżający ze swoimi rowerami mogą je u nas przechować.

W zagrodach wokół podwórka mieszkają nasze koniki polskie, posiadamy także klacz zimnokrwistą. Zachęcamy do korzystania z przejażdżek wozem konnym po naszej części Puszczy, a zimą do kuligów. Podczas przejażdżek po lesie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc, jak np. nory borsuków. W okolicznych lasach i na łąkach można spotkać lisy, wilki, łosie, żubry, sarny, dziki, rysie, po łąkach niesie się klangor żurawi i klekot bocianów. Lasy kwateraobfitują także w jagody i grzyby.

Gramotne to dobre miejsce dla rowerzystów, ponieważ przez naszą miejscowość przechodzi Niebieski Szlak Rowerowy „Do Puszczy Ladzkiej”, prowadzący z Narwi do Bud koło Białowieży. Po drugiej stronie rzeki przebiega natomiast Podlaski Szlak Bociani,  a także szlak Green Velo. Ponadto można udać się na wycieczkę rowerową do prawosławnej pustelni – skitu w Odrynkach, nad Zalew Siemianówka, czy też po prostu pojeździć leśnymi dróżkami.

Gości przyjmujemy przez cały rok,  o każdej porze roku znajdą Państwo u nas coś ciekawego!

 

 

Agroturystyka U Sienkiewiczów
Gramotne 3/1
17-210 Rybaki
693 335 514, 663 598 057
usienkiewiczow@wp.pl
www.facebook.com/Agroturystyka.USienkiewiczow
www.gramotne.eu

W razie pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.