» Turystyka wodna
LOT Białowieża


Turystyka wodna

Krajobraz Krainy Żubra to nie tylko malownicza Puszcza Białowieska, ale również Dolina Górnej Narwi, Zbiornik Wodny Siemianówka oraz cała sieć strumyków i rzeczek wypływających z Puszczy Białowieskiej.image001 Są to idealne miejsca do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa czy kajakarstwa. Gościnna kraina żubra zaprasza więc wszystkich – małych i dużych miłośników aktywnej turystyki wodnej. Spływ kajakiem korytami rzek Narewka i Narew to blisko 150 km niesamowitej przygody (w tym w regionie Puszczy Białowieskiej szlak liczy ok. 52 km). Wartki nurt rzek zaprowadzi turystów do najpiękniejszych miejsc – Narewki – puszczańskiej zagrody, Narwi – wielokulturowej osady, wsi Puchły – perły podlaskiej architektury drewnianej w Krainie Otwartych Okiennic. Z kolei na zalewie Siemianówka na Starym Dworze można wypożyczyć kajaki lub zamówić rejs stateczkiem i popływać po Zalewie. Z myślą o miłośnikach wodnych przygód biura turystyczne opracowały ciekawe oferty spływów. A po dniu pełnym wrażeń zapraszamy na relaks do nowoczesnego Parku Wodnego w Hajnówce.

 

***

Ośrodek Turystyczno – Rekreacyjny i Kulturlany na Starym Dworze (Gmina Narewka)

Szeroka oferta sportów wodnych to jedna z wielu atrakcji, jakie oferuje nadmienione miejsce. Kajaki, rowery i skutery wodne, łódki wędkarskie czy holowanie za motorówką (banan, koło, narty wodne, deska wakeboard) to tylko kilka z możliwości aktywnego wStanica Kajakowa w Narewceypoczynku we wspomnianym punkcie. Oprócz szaleństw na wodzie i opalania się w słońcu na nabrzeżnej plaży, znajdziecie tu boiska i korty tenisowe. Na poszukiwaczy wrażeń na wysokościach czeka ścianka wspinaczkowa, a na najmłodszych – plac zabaw oraz przejazdy kładem. Wartość dodaną stanowią punkty gastronomiczne oraz nowoczesne zaplecze sanitarne. Dla tych, którzy chcieliby spędzić tutaj czas również nocną porą, polecamy rozbicie namiotu lub przyjazd kamperem. Dopełnieniem wieczornych atrakcji będą “posiadówki” przy płomyku i muzyce pod wiatami ogniskowymi, a dla strudzonych pokonaną trasą kolaży przewidziano tutaj Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR). I co jeszcze? Bogactwo wodnej flory i fauny, które przyciąga tutaj zapalonych ornitologów i przyrodników, a także miłośników wędkowania, jacy raz zarzuciwszy tu swoją wędkę, wracają po raz kolejny…

 

Kajakowe szaleństwo w Gminie Narewka – przystań kajakowa w Lewkowie i wypożyczalnia kajaków

Miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe, wyposażone w małą infrastrukturę turystyczną, tj. zadaszoną wiatę ze stołami i siedziskami, miejsce ogniskowe, toaletę, oświetlenie solarne. Na brzegu rzeki podest stały, umożliwiający bezpieczne zejście do wody. Zagospodarowanie przystani umożliwia wodowanie i cumowanie kajaków oraz odpoczynek podczas spływu, a uporządkowany, rozległy teren wokół infrastruktury turystycznej – zaparkowanie pojazdu. Kajaki można wypożyczyć w Stanicy Kajakowej w Narewce

Kontakt: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-16.00
Stanica kajakowa w Narewce
ul. Hajnowska 33, 17 – 220 Narewka
tel. 85 685 80 62, e-mail: stanica-narewka@o2.pl

Wodne Szaleństwo w Parku Wodnym w Hajnówce

 

PARK WODNY W HAJNÓWCEimage012

ul. 3 Maja 50, 17-200 Hajnówka

tel. 85 876 78 60

fax. 85 876 78 63

e-mail: biuro@parkwodny.hajnowka.pl

 www.parkwodny.hajnowka.pl

 CZYNNE CODZIENNIE 6:15 – 21:45

 

Park Wodny w Hajnówce jest jednym z najnowocześniejszych kompleksów rekreacyjno-sportowych w regionie, usytuowany na skraju Puszczy Białowieskiej. Zastosowano tu wiele nowoczesnych, przyjaznych środowisku rozwiązań technologicznych, a także urządzenia przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne, dzięki czemu otrzymaliśmy dwukrotnie wyróżnienie konsumentów w konkursie Podlaska Marka Roku w kategorii Miejsce w latach 2009 i 2010.

Różnorodność atrakcji a także naturalne inhalatorium jodowe – tężnia solankowa zapewni Państwu miły pobyt i niezapomniane wrażenia w sąsiedztwie najstarszego parku narodowego w Polsce.

            Park Wodny w Hajnówce prowadzi:

* GIMNASTYKĘ LECZNICZĄ W WODZIE

  • Gimnastyka lecznicza w wodzie w bólach kręgosłupa
  • Gimnastyka lecznicza w wodzie w bocznych skrzywieniach kręgosłupa u dzieci

*AQUA FITNESS

 

Aqua fitness® – fitness to świetna zabawa – dla każdego !!!

Zgrabna sylwetka oraz odciążony kręgosłup i stawy

AQUA fitness to niesamowite zajęcia w wodzie z instruktorem, przy specjalnie dobranej muzyce, dopasowanej pod względem tempa, rytmu oraz stylu do rodzaju ćwiczeń. Są to zajęcia, które nie wymagają od uczestników umiejętności pływania i dużej sprawności fizycznej.

Środowisko wodne zapewnia odciążenie kręgosłupa, sprzyja rozluźnieniu mięśni i elongacji kręgosłupa, przez co ułatwia kształtowanie prawidłowej postawy. Zmniejsza wzmożone napięcie mięśniowe, pozwala na wykonanie ruchów z pełną amplitudą. Umożliwia wzmocnienie gorsetu mięśniowego dzięki ćwiczeniom wzmacniającym wykonywanym z wykorzystaniem oporu wody oraz jej siły wyporu. Woda stawia opór 12-krotnie większy niż powietrze i podczas każdego ruchu w wodzie trzeba pokonać ten opór, a jednocześnie woda unosi ciało. Siła wyporu wpływa na odciążenie, co ułatwia również wykonywanie ćwiczeń.

AQUA fitness jest wskazany dla każdego

aqua fitness

*ZDROWY KRĘGOSŁUP

zdrowy kręgosłup plakat Zdrowy Kręgosłup na basenie to same korzyści dla Twojego kręgosłupa i zmęczonych mięśni. Zajęcia skierowane są do szerokiego grona odbiorców, zwłaszcza osób prowadzących siedzący tryb życia.
Zapraszamy w każdy wtorek i czwartek o godzinie 19:00.

Zapisy w kasie Parku Wodnego lub pod numerem telefonu 85 876 78 60

*AQUA PILATES

To trening w wodzie inspirowany jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Wpływa na świadomość naszego ciała, a także na stan naszego umysłu i ducha.

Ćwiczenia wykonywane są w dużej koncentracji i skupieniu,

zaś ruchy są powolne lecz bardzo precyzyjne.

Pilates poprawia przede wszystkim elastyczność ciała, koordynację ruchową i poczucie równowagi.

Sprawia, że podczas ćwiczeń aktywne są wszystkie grupy mięśniowe a zastosowanie technik relaksacyjnych podczas zajęć wpływa na prawidłowe oddychanie i relaks.

*INDYWIDUALNE I GRUPOWE NAUKI ORAZ DOSKONALENIE PŁYWANIA

*NAUKA PŁYWANIA NIEMOWLĄT I DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYMwww.studiowasabi.pl

Ćwiczenia na basenie są znakomitą zabawą dla malca. Dzięki wykorzystaniu zabawek i szeregu kolorowych pomocy zajęcia w wodzie są wesołą, ciekawą i zdrową formą spędzania czasu i mogą stanowić podstawę i rozbudzić potrzebę aktywnego spędzania wolnego czasu w późniejszym życiu. Pływanie jest chyba jedynym sportem, którym można cieszyć się wspólnie z dzieckiem od pierwszych miesięcy jego życia.

Jesteśmy wydawcą książki „Nauczę cię pływać moja wyderko”. Jest to:

-opowieść o małej wyderce oparta na wiedzy przyrodniczej i wzbogacona wskazówkami dla rodziców i opiekunów dzieci uczących się pływać

Atrakcje:

Basen sportowy 6 torów-25m, głębokość1,4-1,8m

Basen rekreacyjny:

- 2 tory do nauki pływania

- kula wywołująca fale

- sztuczna rzeka

- gejzer podwodny

- urządzenia do masażu karku

- przeciwprąd

-wodny tor przeszkód

image016- masaże ścienne

- ławeczka do masażu wodnego

- mała zjeżdżalnia

- basen jacuzzi

Zjeżdżalnia zewnętrzna o dł. 132m

Tężnia solankowa- naturalna

Sauna sucha i parowa

SPA „Dotyk Natury”

Sklepik z akcesoriami pływackimi

Kawiarenka „Ławeczka”

Punkt informacji turystycznej

Sala konferencyjna

Bezpłatny parking

18 LOGO Biuro Turystyki juniorWiosna i lato w Puszczy Białowieskiej z Biurem Podróży JUNIOR

Narewka to malownicza rzeka wypływająca z bagien Dzikiego Nikoru na Białorusi, przepływająca przez Puszczę Białowieską, a następnie wpadającą do rzeki Narew. Narewka przepływa przez dwie duże miejscowości Turystyczne: Białowieżę – stolicę Puszczy Białowieskiej i Narewkę – Krainę Dobrych Wiatrów, będącej rajem dla miłośników kajakarstwa. Bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych panują także na zbiorniku wodnym Siemianówka. Zapraszamy Państwa na spływ kajakowy w malowniczej otulinie puszczy! Bliskie sąsiedztwo unikatowej przyrody, zachwycający klimat pogranicza – Region Puszczy Białowieskiej to idealne miejsce na aktywny odpoczynek.

Dajmy się porwać wartkiemu nurtowi przygody.

Spływy kajakowe:

Spływy kajakowe rzeką Narew i Narewka

 

SONY DSC Biuro Podróży „JUNIOR” s.c. 

ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok
85 741 57 20, 85 744 43 26

Kontakt z właścicielami biura:
Ławreniuk Eugeniusz tel. kom. 606 256 209
Bobrowski Jerzy tel. kom. 602 470 422
e-mail:
biuro@junior.bialystok.pl

www.bialowieza.net.pl

 

 

 

 

Stowarzyszenie Agroturystyczne Puszcza Białowieska

oraz 

Białowieskie Stowarzyszenie Agroturystyczne “ŻUBR”

 

Stowarzyszenia Agroturystyczne zrzeszające gospodarstwa o wysokim standardzie usług zapraszają na kajaki do Regionu Puszczy Białowieskiej! Rzeki Narew i Narewka oraz zbiorniki wodne – Bachmaty, Repczyce oraz Siemianówka kuszą bogactwem przyrody, nieskażonej działalnością człowieka. Świeże powietrze, smaczne, ekologiczne jedzenie, wielość atrakcji kulturowych, historycznych oraz podlaska gościnność – wszystko to znajdziecie Państwo w kameralnych kwaterach osadzonych na tle puszczańskiego krajobrazu.

Przebywający w gospodarstwach agroturystycznych turyści mogą korzystać ze sprzętu kajakowego:

Bora Zdrój, Lewkowo Nowe.

Nad Bobrówką, Lewkowe Nowe

Korcik, Lewkowo Nowe

U Ireny, Lewkowo Stare- przystań kajakowa na rzece Narewka

Raj pod jabłonią, Lewkowo Stare

Melisa, Planta

Żubrowa Ostoja, Słobódka

Białowieska Polana, Janowo

Białowieskie Ustronie, Janowo

Głos Natury, Janowo

Chata pod jaskółkami, Pasiekiimage010

Kalinówka i Kalina, Kruhlik

Kozłówka, Kruhlik

Kresowy Bór, Stare Masiewo

Malwa, Stare Masiewo

Sosnowy Zagajnik, Nowe Masiewo

Na skraju puszczy, Zabłotczyzna

Pod wiązem, Siemianówka

Żubr, Siemianówka

Żubrowy Szlak, Babia Góra.

Wiejskie Zacisze, Mikłaszewo

Suszczy Borek, Suszczy Borek

Wieliczówka, Krynica

Kontakt:

Agroturystyczne Stowarzyszenie “Puszcza Białowieska”

17-220 Narewka

ul. Mickiewicza 50

woj. podlaskie

tel. 85 685 60 97, 608 078 796

prezes@agrokwatera.eu

www.agrokwatera.eu

Raduha, Puchłyimage008

Przylesie, Lipiny (k. Hajnówki)

Bora Zdrój, Lewkowo Nowe

Białowieska Polana, Janowo

 

 

 

Kontakt:

Białowieskie Stowarzyszenie Agroturystyczne “ŻUBR”
17-200 Hajnówka, ul. Południowa 4
Adres korespondenycjny:
Zabłotczyzna 12
17-220 Narewka
tel. 607 319 760
prezes@agrobialowieza.pl

www.agrobialowieza.pl