» Region w kadrze
LOT Białowieża


Region w kadrze

W regionie Puszczy Białowieskiej – Krainie Żubra skumulowane jest wszystko, co w Podlasiu najpiękniejsze – natura i wielokulturowość. Piękno przyrody Puszczy Białowieskiej i okolic można podziwiać podczas leśnych wędrówek pieszych, rowerowych, questowych lub kajakowych, wycieczek koleją wąskotorową lub drezyną. Bliskie sąsiedztwo zabytkowych cerkwi i kościołów, unikatowa architektura drewnianych domostw z kolorowymi okiennicami, izby regionalne i galerie ukazują piękno dziedzictwa kulturowego. Po dniu pełnym wrażeń gościnni mieszkańcy uraczą wędrowców regionalnymi specjałami – dziczyzną, chlebem prosto z pieca, serem carskim, pierogami, miodem, a na deser oryginalnym ciastem Marcinkiem, sękaczem oraz miodem pitnym. Zapraszamy na wypoczynek do Regionu Puszczy Białowieskiej!

Film o powiecie zrealizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce w ramach projektu “Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej”:

Spot o powiecie zrealizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce w ramach projektu “Platforma współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju rejonu Puszczy Białowieskiej”:

Spot promocyjny regionu Puszczy Białowieskiej zrealizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce w ramach projektu “Promocja Puszczy Białowieskiej w sieci”:

Spot przygotowanego przez Polską Organizację Turystyczną promujący destynację pn.:”Gościnność i Smaki Puszczy Białowieskiej” wyróżnioną w Konkursie EDEN 2015. Najlepsze Polskie Destynacje: