» HDK w Hajnówce
LOT Białowieża


HDK w Hajnówce

HDKHajnowski Dom Kultury został powołany w 1984r. Potocznie nazywany „Górnikiem”. Jest samorządową jednostką kultury podlegającą Urzędowi Miasta Hajnówka. Jako wiodąca instytucja kultury w mieście dbamy o kształtowanie życia kulturalnego w oparciu o realizację zadań statutowych. Edukacja kulturowa, sztuka, kino, teatr, nie są nam obce.

W trosce o rozwój społeczno-kulturowy mieszkańców miasta Hajnówka poprzez swą działalność dążymy do rozpoznawania i zaspokajania potrzeb kulturalnych wszystkich grup społecznych w oparciu o miejscowe wartości, szacunek do dziedzictwa kulturowego regionu, wielokulturowość oraz otwartość na nowe wyzwania.

Posiadamy bogatą ofertę: zajęcia plastyczne, taneczne (taniec ludowy, nowoczesny), wokalne oraz warsztaty rękodzielnicze, teatralne. Swoje zainteresowania oraz talenty mogą u nas rozwijać dzieci, młodzież jak i dorośli.

Jesteśmy organizatorami i współorganizatorami licznych imprez: Jarmark Żubra, Międzynarodowa Parada Orkiestr Dętych, Przegląd Sztuki Nieprofesjonalnej Ziemi Hajnowskiej.

Jesteśmy otwarci na współpracę na rzecz kultury z podmiotami lokalnymi i regionalnymi. Współpracujemy z licznymi instytucjami m.in.: Urzędem Miasta Hajnówka, Zarządem Głównym Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Białymstoku, Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury, lokalnymi szkołami itd.

Hajnowski Dom Kultury realizuje wiele form pracy, rozwijający talenty artystyczne dorosłych i dzieci. Dzięki pracy z doświadczonymi instruktorami, miłej atmosferze w trakcie zajęć, rozwiniesz artystyczne skrzydła. HDK realizuje następujące formy pracy:

- Zespół Pieśni „Echo Puszczy”,

- Studio Piosenki Estradowej,

- Zespół Tańca Ludowego „Przepiórka”,

- Zespół Tańca Nowoczesnego „Iluzja”,

- Grupa Taneczna „X”,

- Dziecięca Grupa Taneczna „X Maluszki”,

- Dziecięca Grupa Taneczna „X Mini”,

- Mażoretki,

- Taniec towarzyski,

- HIP-HOP,

- Zajęcia taneczno-rytmiczne,

- Koło Plastyczne „Deformacja”,

- Klub Plastyka „START”,

- Pracownia Gobelinu,

- Warsztaty Rękodzielnicze,

- Amatorski Teatr „Różności”,

- Dziecięca Grupa „Dzwonki”,

- Warsztaty z robotyki,

 

Zapraszamy do spędzenia czasu w HDK!!

 

Kontakt:

HAJNOWSKI DOM  KULTURY
ul. Tamary Sołoniewicz 4
17-200 Hajnówka

sekretariat: tel.  85 682 32 03,  85 682 48 08, fax 85 682 32 01

czynny: wtorek – sobota w godz. 8:00-16:00

e-mail: hdk@hdk.hajnowka.pl

 www.hdk.hajnowka.pl

www.facebook.com/Hajnowski-Dom-Kultury