» Restauracja Carska w Białowieży
LOT Białowieża


Restauracja Carska w Białowieży

Restauracja Carska

Restauracja Carska w Białowieży – historia regionu zapisana w kuchni

Restauracja CarskaRestauracja mieści się w zabytkowym budynku dworca kolejowego „Białowieża Towarowa” zbudowanego w 1903 roku dla Cara Mikołaja II. Charakter i wystrój wnętrz na który składają się oryginalne meble z tamtego okresu nawiązują do czasów carskich. Dziś ten unikatowy obiekt architektury drewnianej przyciąga zarówno smakoszy kuchni polsko – rosyjskiej jak i miłośników Puszczy i ducha architektury schyłku XIX wieku. Obok restauracji, w zabytkowej wieży ciśnień, mieszczą się dwuosobowe apartamenty oraz ruska bania czyli tradycyjna sauna. W stojącym na torze składzie pociągu znajdują się także luksusowe wagony stylizowane na carskie salonki. Każdy z nich to niezależny dwuosobowy apartament z możliwością dostawki.

Restauracja podzielona jest na cztery sale: „Myśliwską”, Portretową”, „Dla Zakochanych” oraz reprezentacyjną salę „Główną”, w których łącznie znajduje się 60 miejsc. Naszą specjalnością są dania kuchni polskiej i rosyjskiej. Od 2014r do dyspozycji naszych Gości jest zabytkowy wagon restauracyjny z 1936r zaprojektowany w zakładach Ferdynanda Porsche. Mieści on 48 osób i jest udostępniany na rezerwacje grupowe w okresie od początku maja do końca września. Oferujemy także noclegi w trzech 2-osobowych apartamentach i czterech 2-3 osobowych wagonach-salonkach o niepowtarzalnym klimacie, a także dwa dwupokojowe apartamenty w Domu Dróżnika.

Restauracja Carska

Proponujemy Państwu niezapomnianą, nostalgiczną podróż w czasie do początków XX wieku. W zabytkowej wieży ciśnień dawnej stacji kolejowej usytuowane są dwa dwukondygnacyjne apartamenty, a w budynku mieszczącym banię (rosyjską saunę) – trzeci. Atrakcję dla koneserów stanowią cztery luksusowe salonki, które wraz z zabytkowym parowozem tworzą skład pociągu, jakim Car Mikołaj II przyjeżdżał do Białowieży na polowania i wypoczynek. Każdy z wagonów to całoroczny niezależny apartament. Nowością jest odrestaurowany Dom Dróżnika z początku ubiegłego wieku. Łącznie posiadamy 28 miejsc noclegowych. Wnętrza wszystkich pokoi zdobią stylowe meble, lampy, obrazy i fotografie z czasów carskich.

Atrakcje:

  • RUSKA BANIA

to nieodzowny element każdego domostwa związanego z tradycją wschodu. Urządzona jest w rustykalnym stylu i wyposażona w tradycyjne meble Podlasia.

Udostępniona jest tylko dla wygody i komfortu gości hotelowych. Rezerwacji należy dokonywać z minimum 6 godzinnym wyprzedzeniem.

  • OKAZJONALNE SPOTKANIA TEATRALNE

Na dawnej stacji Białowieża Towarowa można było wielokrotnie zobaczyć spektakl Białostockiego Teatru Dramatycznego „Kolacja na cztery ręce” w reżyserii Ewy Marcinkówny. Do stołu wraz z gośćmi zasiadają bohaterowie sztuki, dwaj kompozytorzy – Jan Sebastian Bach i Jerzy Fryderyk Händel. Na talerzach – między innymi występujące w tekście dramatu ostrygi i homary. Do spotkania dwóch geniuszy w rzeczywistości nigdy nie doszło, było ono możliwe jedynie w sztuce Paula Barza, niemieckiego muzykologa. Bach (Piotr Dąbrowski) to człowiek niezamożny, skromny, skupiony na muzyce. Händel zaś (Tadeusz Sokołowski) jest świetnie opłacanym bywalcem salonów, zazdrosnym jednak o talent Bacha. Gdy mistrzowie zasiądą do wystawnej kolacji, jaką Händel wydał na cześć Bacha, widzom zostaje ona podana również.

  • PONADTO ORGANIZUJEMY:

uczty plenerowe z pieczeniem dzika, ogniskiem, muzyką na żywo

przejażdżki bryczkami, kuligi

kameralne przyjęcia weselne i okolicznościowe

przyjęcia dla firm

przyjęcia Sylwestrowe

udostępniamy rowery

Kontakt

Stacja Towarowa 17-230 Białowieża

Towarowa 4

Tel: +48602243228

Tel/Fax: +48856812119

E-Mail: poczta@restauracjacarska.pl

http://www.carska.pl/