» Gospodarstwo Agroturystyczne “Aleksandrówka” w Trześciance
LOT Białowieża


Gospodarstwo Agroturystyczne “Aleksandrówka” w Trześciance

„Aleksandrówka” w Trześciance – wypocznij w otulinie dziewiczej Puszczy Białowieskiej

aleksandrowka_widok od strony podwórzaNa skraju unikatowej Puszczy Białowieskiej, przecinanej przez koryta rzek Rudnia i Małynka, osadzony jest piękny domek, którego historia liczy już 100 lat. Wpisana w pejzaż pół, łąk i lasów „Aleksandrówka” to godne polecenia miejsce na odpoczynek. Stylowe wnętrza, niepowtarzany klimat Podlasia, malownicza przyroda – „Aleksandrówka” to gwarancja wypoczynku i relaksu dla całej rodziny. Tu nie ma miejsca na nudę – gościnna gospodyni zaprasza na turnieje piłki nożnej lub siatkówki, odkrywanie tajemnic Podlasia z przewodnikiem, wycieczki rowerowe – tu, w malowniczej wsi Trześcianka krzyżuje się wiele ciekawych szlaków turystycznych, pozwalających odkryć skarby architektoniczne, kulturowe i historyczne regionu. A wieczorem zapraszamy na ognisko, przy akompaniamencie muzyki w reżyserii samej Matki Natury – basowy rechot żab, chóralny świergot ptaków w takt cykania świerszczy: gwiazdy puszczańskiej estrady przygotowały dla gości „Aleksandrówki” wyjątkowy występ.

Do dyspozycji gości oddajemy odrestaurowany, 100letni domek, dostosowany do potrzeb domowników. Zapraszamy na wirtualny spacer po „Aleksandrówce”. Zajrzyj i przekonaj się, że to magiczne, pełne uroku miejsce: http://okolowicz.elzet.biz/panoramy/wnetrza/3/vtour.html Malownicze Gospodarstwo bardzo chętnie wynajmujemy na imprezy okolicznościowe (spotkania integracyjne i towarzyskie, imieniny, urodziny, ogniska, grille, komunie, wieczory panieńskie i kawalerskie, itp ).

„Aleksandrówka” mieści się w Trześciance – unikatowej pod względem architektonicznym wsi, która wraz z pobliskimi miejscowościami Puchły i Soce tworzy Krainę Otwartych Okiennic. W tym wyjątkowym miejscu tradycja wygrywa nierówną walkę z nowoczesnością. Wsie zachowały bowiem zabytkowy układ przestrzenny oraz tradycyjną architekturę :drewniane domy charakteryzują się bogatą ornamentyką,nawiązującą do zdobnictwa stosowanego w rosyjskiej architekturze ludowej. Nad wsią Trześcianka górują kopuły Cerkwi Parafialnej p.w. Archanioła Michała z 1867 r. Historia parafii sięga jednak nieco głębiej, bo już XVI w. Kraina Otwartych Okiennic to magiczne miejsce, owiane legendami. Usiądź wygodnie na werandzie „Aleksandrówki” i wsłuchaj w opowieści gospodarza o historii tej cudnej krainy.

Zapraszamy na odpoczynek na łonie natury :)

 

Adres kwatery:
Grażyna Janek-Sakowicz
Trześcianka 114
17-210 Narew

GSM +48 510 245 302; +48 503 039 379
E-mail: aleksandrowkapodlasie@o2.pl
Http://www.aleksandrowkapodlasie.pl