» Folder „Turystyka aktywna” w nowej odsłonie
LOT Białowieża

plakat

Folder „Turystyka aktywna” w nowej odsłonie

Rowerem, pieszo, kajakiem, drezyną, z kijkami, koleją wąskotorową – region Puszczy Białowieskiej można zwiedzać na różne sposoby. A jest co… Na trasach przyrodnicze osobliwości, kulturowe skarby, fascynujący klimat pogranicza, gościnni mieszkańcy. Właśnie ukazał się folder „Turystyka Aktywna w Regionie Puszczy Białowieskiej” – w nieco nowej odsłonie.

Z folderem odkryjecie ciekawostki historyczne, poznacie smak podlaskiej gościnności, zajrzyjcie do wnętrz zabytkowych świątyń oraz domów zdobionych snycerką, posłuchacie legend i opowieści – (dosłownie nie z tego świata!), poobserwujecie unikatową przyrodę w białowieskim mateczniku, a przede wszystkim – poczujecie ten fascynujący klimat Podlasia, gdzie ścierają się różne kultury, wierzenia i języki, gdzie czas płynie wolniej odmierzany przez Naturę. Po prostu – zwolnicie naturalnie!

Folder prezentuje ofertę skierowaną do osób lubiących aktywnie spędzać wolny. A że publikacja opowiada o regionie Puszczy Białowieskiej, która łączy dwa kraje, to w folderze znajdują się informacje o atrakcjach czekających na turystów po białoruskiej części lasu. Ciekawostki o regionie oraz charakterystyka poszczególnych szlaków ujęte zostały w formie eseju – zwiedzanie regionu z folderem w ręku przypomina niekończącą się podróż. Ciekawa szata graficzna oraz profesjonalne zdjęcia sprawiają, że folder nie tylko przyjemnie się czyta ale również ogląda. Ale to nie wszystko – niezbędnik turysty podpowie, gdzie można wypożyczyć sprzęt oraz zasięgnąć informacji w punktach informacji turystycznej.

Folder dostępny jest już w wersji on-line, ale wkrótce szukajcie go w Biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej Region Puszczy Białowieskiej (ul. 3 Maja 45, Hajnówka). Publikacja została przygotowana na zlecenie LOT Region Puszczy Białowieskiej, jest współfinansowana z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Katarzyna Miszczuk

Pobierz:

TURYSTYKA AKTYWNA W REGIONIE PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ