» V MIĘDZYNARODOWY JUBILEUSZOWY FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ im. Bułata Okudżawy w Hajnówce: „ Wiara, Nadzieja,Miłość.”
LOT Białowieża

plakat

V MIĘDZYNARODOWY JUBILEUSZOWY FESTIWAL PIOSENKI POETYCKIEJ im. Bułata Okudżawy w Hajnówce: „ Wiara, Nadzieja,Miłość.”

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „ Granie bez Granic” z Białegostoku  jest organizatorem  już od 5 lat  MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI POETYCKIEJ im. Bułata Okudżawy w Hajnówce: „ Wiara, Nadzieja,Miłość.” W 2018  roku  cały świat  obchodził 91- tą rocznicę urodzin tego największego barda XX wieku. W roku 2018 ze smutkiem przypominamy o 21 rocznicy śmierci Bułata Okudżawy. Dla naszego kraju Bułat Okudżawa był postacią szczególną. To na Jego ciepłym głosie  wychowały się miliony Polaków, którym w serca zapadły Jego nieśmiertelne pieśni. To On śpiewając cicho, bez złości przygotowywał Europę do burzenia dzielących ją murów. Do dziś pamiętamy jego pieśni. Bułat Okudżawa kochał Warszawę i Polskę. Uważał Polskę za swoją drugą Ojczyznę.

  W Festiwalu uczestniczy i Patronuje wydarzeniu Pani  Olga Okudżawa -wdowa po Mistrzu Bułacie. Festiwal obejmuje Patronatem Honorowym także: Zarząd Główny Związku Literatów Polskich, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Prezydent Białegostoku. Udział swój w festiwalu zadeklarowało wielu znanych bardów Rosji, Ukrainy,  oraz cała plejada przedstawicieli i wykonawców piosenki poetyckiej w Polsce – miłośników twórczości wielkiego Gruzina. W roku 2018 odbędzie się V jubileuszowy już Festiwal. To nasze święto. To święto wszystkich ludzi kochających dobrą wartościową poezję i muzykę. Festiwal koncertował dotychczas w wielu miastach Polski takich jak:
Hajnówka, Toruń, Górsk, Rypin, Inowrocław, Ciechocinek,Lublin, Białystok, Bielsk Podlaski, Sokółka, Szepietowo a także od 3 lat organizuje Koncert Towarzyszący „ Śladami Bułata Okudżawy w Warszawie. Przez te 4 lata przez sceny naszego Festiwalu przewinęło się ponad 100 artystów z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Armenii, Niemiec, Czech, Anglii.
W konkursach festiwalowych wzięło udział około 120 artystów z Polski i z zagranicy. To wielki sukces przedsięwzięcia tym bardziej że jest ono praktycznie dziełem jednego człowieka. Pasjonata i animatora kultury Anatola Borowika Prezesa Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego ‚ Granie bez Granic” które to firmuje Festiwal organizacyjnie.
Większość festiwalowych koncertów pomyślana jest jako Bułatowski Tabor Poezji-jedyny chyba w Polsce festiwal wędrujący po kraju. Artyści i organizatorzy przemieszczają się z miasta do miasta  grając na dużych przestrzeniach nie pobierając opłat za swoje koncerty. Wstępem są skromne datki na rzecz Hospicjów Onkologicznych w Michałowie i Lublinie. To idea która cementuje organizatorów i wolontariuszy ale też uwiarygodnia Festiwal w oczach tysięcy widzów odwiedzających amfiteatry i sale koncertowe na których występujemy.

Program Festiwalu w roku 2018:

05.07 2018 godz.18.00 III Warszawski Koncert „ Śladami Bułata Okudżawy”-Bielański Ośrodek Kultury. Warszawa

06.07.2018 godz.18.00  Koncert Towarzyszący. Amfiteatr Filharmonii i Opery Podlaskiej

07.07.2018 godz. 10.00 Konkurs Festiwalowy -Hajnowski Dom Kultury. Hajnówka

08.07.2018. godz. 18.00 Koncert Galowy. Amfiteatr Miejski w Hajnówce.

09.07.2018. godz. 18.00. Koncert Towarzyszący. Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie.

 plakat